Özer Geri Dönüşüm 1975 yılında İstanbul – Kadıköy’de ÖZER TİCARET ismiyle kurulmuş ve Günümüze kadar da faaliyet göstermektedir.

1985 yılında ise Ümraniye Şerifali Bölgesinde En modern tesisi kurarak Tehlikesiz Atıkların toplanmasını ve ayrıştırma işleminde bu sektörde öncü olmaya devam etmiştir.

Kuruluşumuzdan itibaren birçok tehkikesiz atık ürünlerin geri dönüşümü sağlanmıştır. 2000 yılından itibaren ise tamamen ‘Aile şirketi’ klavuz edinerek bu yönde üst düzey ilerleme sağlanmıştır. Tesisimizdeki Tüm Personeller Profesyonel, ve Tercübeli, İleri Görüşlü,Çağdaş olmaları bizim için ön plandadır.Eğitim durumları ile bu durum göz önünde bulundurulunca Müşteri Memnuniyetimiz 100 % olmuştur.

2016 yılında ise Geri Dönüşüm sektöründe Daha ileriye gidebilmek için Ümraniye Şerifali de 1000 m2 kapalı alana sahip ÖZER PLAZA iş Merkezimiz açılmıştır.

ÖZER GERİ DÖNÜŞÜM bu amaçla:,

  • Tüm tehlikesiz atıkların bertarafını sağlamak doğaya karışmasını engellemektir.
  • Doğaya Karışabilecek Plastik, Demir, Naylon, Karton, Gazete VS. gibi tüm maden türlerini toprakla irtibatını sağlamadan tesislerimizde ve diğer üst geri dönüşüm tesisleriyle birlikte geri kazanımını sağlamaktır.